دستگاههای تصفیه هوایی که به از بین رفتن بیماری آسم کمک می کنند

آسم یک بیماری مزمن ریوی است که باعث التهاب مجاری تنفسی می گردد. بیش از ۲۳۵ میلیون کودک ، زن و مرد در سراسر جهان مبتلا به این بیماری هستند. اگر شما یا یکی از نزدیکانتان دچار آسم هستید ، برای از بین بردن علائم و به حداقل رساندن حملات آن ، چند راه وجود دارد

 

آسم بخصوص در بین کودکان ، یک بیماری عادی است: نزدیک به ۸ درصد از کودکان آمریکایی از این بیماری رنج می برند ، درحالیکه در کشور چین تقریبا ۵ درصد از کودکان مبتلا به آسم هستند. در انگلیس ، از هر ۱۱ کودک ، یک نفر مبتلا به آسم است. تصور می شود که نسبت به چند دهه گذشته ، امروزه بسیاری از انتخابهای سبک زندگی ما نظیر مسکن و رژیم غذایی ، به افزایش تعداد مبتلایان به آسم کمک می نماید.

 

حمله آسم می تواند ناشی از عواملی نظیر دود سیگار ، شوره حیوانات ، مایتهای گرد و غبار ، گرده گیاهان یا انواع بوهای شدید باشد. درصورت وارد شدن این آلاینده ها به داخل ساختمان ، خوشبختانه روشهای زیادی برای کنترل آنها وجود دارد. از جمله نظافت و استفاده از جارو برقی بطور منظم ، به حداقل رساندن آلرژنهای ناشی از حیوانات خانگی ، و استفاده از یک دستگاه تصفیه هوا.

 

اخیراً ، انجمن آسم و آلرژی سوئد، ۴ مدل از دستگاههای تصفیه هوای برجسته و پیشتاز Blueair را توصیه نموده است . این مدلها عبارتند از : Classic 405 ، Classic 480i، Classic 605 و Classic 680i . سری Classic ، جزو پرطرفدارترین مدلهای دستگاه Blueair بوده و در ۶۰ کشور از سراسر دنیا به فروش می رسد. این سری از دستگاه تصفیه هوا Blueair دارای قابلیت جذب ۹۹,۹۷% از آلاینده هایی نظیر گرده گیاهان ، دود سیگار ، گرد و غبار و شوره حیوانات خانگی از هوای داخل ساختمان می باشد.

 

به گفته آقای یوهان اسکنتروپ ، مدیر ارشد تکنولوژی و فن آوری شرکت  Blueair: “دستگاههای تصفیه هوای این شرکت جهت بهبود سلامت و رفاه تمام افراد طراحی شده و از کیفیت بالایی برخوردارند. توصیه انجمن آسم و آلرژی سوئد، ثابت می کند که محصولات ما دارای عملکرد بالایی بوده و قابلیت برطرف نمودن مشکلات تنفسی ، آسم و آلرژی افراد را دارند. ”

 

آمار / چرا باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده کرد ؟

علاوه بر گرده گیاهان و دود اگزوز اتومبیلها که از راه پنجره و دستگاه تهویه وارد خانه میشوند ، مواد شیمیایی موجود در رنگ ، مبلمان و پوشاک ، و همچنین مواد پاک کننده ، بوی ناشی پخت و پز ، کپک و گرد و غبار باعث می شوند که هوای داخل ساختمان ۵ برابر آلوده تر از هوای بیرون باشد. جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری آسم ، باید از هوای تمیز تنفس کنید.

 

آسم باعث التهاب مجاری تنفسی می گردد. علائم این بیماری شامل تنگی نفس ، سفت شدن قفسه سینه یا وجود درد در ناحیه سینه ، و سرفه یا  خس خس می باشد. اخیراً ، محققان دانشگاه Leeds دریافتند که سالانه نزدیک به ۴۰ درصد از آسم کودکان شهر برادفورد انگلیس ناشی از آلودگی هوا می باشد. حداقل ۱۲ درصد از کل بیماریهای آسمی را آلودگی ناشی از ترافیک بوجود می آورد. اگرچه کودکان شهر برادفورد نسبت به کودکان سایر شهرهای انگلیس بیشتر به بیماری آسم مبتلا می شوند ، ولی مشخص شده است که هرچه کودکان بیشتر در معرض آلودگیهای ناشی از ترافیک باشند ، خطر ابتلا به آسم در آنها بیشتر می شود.

 

علیرغم بکارگیری تلاشهای متعددی برای جلوگیری از آلودگی ناشی از ترافیک در سالهای اخیر – از جمله هزینه های احتمالی (افزایش جریمه ها) ، ممنوعیت استفاده از اتومبیلهای دیزلی و کاهش روزهایی که تردد اتومبیل در شهر آزاد است – روشن است که اقدامات بیشتری باید انجام شود.

 

دود ناشی از ترافیک ، فقط یک نمونه از آلاینده هایی است که وارد خانه شما می شود. هوای داخل ساختمان ۵ تا ۱۰ برابر آلوده تر از هوای بیرون است ، چراکه هوای بیرون از راه سیستم تهویه ، ترکهای ساختمان و پنجره های باز وارد ساختمان می شود.

در اینجا نکاتی درمورد چگونگی تمیز نگه داشتن هوای داخل خانه و درنتیجه کاهش ابتلای شما و اطرافیانتان به بیماری آسم ذکر شده است:

 

  • انجام نظافت بطور مرتب . استفاده هفتگی از جارو برقی و گردگیر مرطوب و نمناک .
  • استفاده از مواد پاک کننده طبیعی ؛ کاهش استفاده از مواد پاک کننده حاوی ترکیبات شیمیایی که باعث تحریک مجاری تنفسی می شوند ؛ اضافه کردن جوش شیرین ، سرکه و اسانسها به مواد پاک کننده ؛ همچنین استفاده از محصولات طبیعی بجای محصولات شیمیایی جهت مراقبتهای شخصی .
  • استفاده از مواد ضد آلرژی در خانه.

بجای فرش ، از کفپوش های چوبی ، مشمعی یا کاشی استفاده کنید . هر هفته ، ملافه های ضد آلرژی خود را بشوئید. بهتر است روکش تشکها و بالشها از مواد ضد مایت گرد و غبار ساخته شده باشند.

  • استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای کاهش آلاینده های معلق در هوا نظیر دود اگزوز اتومبیلها ، هوای آلوده به دود و بخار، و گرده گیاهان که وارد ساختمان می شوند.
  • به حداقل رساندن عوامل حساسیت زای ناشی از حیوانات خانگی.

درصورت نگهداری حیواناتی که دارای پشم یا پر هستند ، برای آنکه کمتر در معرض شوره بدنشان قرار گیرید، مرتباً آنها را حمام کرده یا تیمار کنید.

آسم در رسانه های اجتماعی

دود سیگار ، گرد و غبار ، مایتهای گرد و غبار ، و شوره بدن حیوانات خانگی از عوامل ایجاد بیماری آسم هستند. دستگاه تصفیه هوای Blueair می تواند این آلاینده ها را در خانه شما از بین ببرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید

https://www.blueair.com/se-en/air-purifiers/asthma.

شوره بدن حیوانات خانگی ، گرده گیاهان ، دود سیگار و سایر عوامل آلرژی زای موجود در خانه ، می توانند منجر به حمله آسم شوند. در سایت زیر، متوجه خواهید شد که دستگاه های تصفیه هوا چگونه به جذب این آلاینده ها کمک می کنند

سری Classic دستگاه های تصفیه هوای Blueair در پیشگیری از ایجاد بیماری آسم به افراد کمک می کند. این مدل از سوی مؤسسه آلرژی و آسم سوئد ، توصیه شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت

https://www.blueair.com/se-en/news/swedish-asthma-and-allergy-association-recommends-blueair-people-asthma-allergies-and-other