کمپین آگاهی رسانی و مقابله با آلودگی هوا

کمپین آلودگی هوا

کمپین آگاهی رسانی و مقابله با آلودگی هوا با هدف ارتقای سطح آگاهی عموم مردم نسبت به آلودگی هوا و اثرات آن بر سلامت انسان ها و ارائه ی راه حل های ساده و کاربردی جهت کاهش آلودگی هوا و همچنین اثرات مضر آلودگی هوا بر سلامت توسط کمیته تخصصی سلامت عمومی (اسکوف) انجمن دانشجویان پزشکی دانشگاه تهران (ایمسا) با همکاری مرکز تحقیقات آلودگی هوا دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، شرکت تهویه نیا، و شرکت مترو تهران، برنامه ریزی و اجرا گردید. پروژه به شکل کمپین با حضور بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر رشته های علوم پزشکی دانشگاه های تهران در ۵ ایستگاه مترو (صادقیه، آزادی،بهشتی، میرزای شیرازی و تجریش) دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و داروخانه ۱۳ آبان از تاریخ ۹ الی ۱۱ بهمن ماه به مدت سه روز، برگزار شد.

بروشورهای طراحی شده حاوی نکات  مهم و اساسی در مورد آلودگی هوا و راه های مقابله با اثرات مخرب آن در اختیار مراجعین گذاشته و توضیحات لازم به آنان ارائه شد. همچنین به عنوان یک حرکت نمادین، از بازدید کنندگان خواسته میشد تا با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها شعار کمپین (شهر من، هواتو دارم نوشته شده بود، عکس بگیرند. درنهایت به عنوان قدردانی و یادبود، به برخی از مراجعه کنندگان یک گیاه کوچک هدیه داده می شد. سپس تمامی ای عکس ها، گردآوری شده و کلیپی در همین مورد ساخته شد.

مسئول پروژه : سید محمد ابطحی ایوری

تیم اجرایی : مائده امینی پور، شیوا عابدین، مرضیه خلیلی، عرفان کرمی، نیلوفرنوروزی هریس، مژده شهابی، شقایق غفاری، حانیه عباسی، حسین سنجری، امیرحسین مرتضایی، صادق اکبری، حسن اسدی  پرنیان شوبیری، هومن ابراهیمی و محمد رحم لو.